۲ مرد معتاد عاملان کودک آزاری مرگبار شوشتر

رییس پلیس آگاهی خوزستان جزییات کودک آزاری مرگبار در شهرستان شوشتر را تشریح کرد.

به گزارش سفیر شوشتر، سرهنگ حفیظ الله خواجوی اظهار داشت: پس از اعلام خبر فوت مشکوک پسربچه سه ساله یی در بیمارستان والفجر شوشتر، شناسایی و دستگیری عاملان این کودک آزاری مرگبار در دستور کار قرار گرفت. بررسی ها نشان می داد این کودک در حالی که به شدت مورد شکنجه قرار گرفته بود به بیمارستان انتقال یافته و تلاش پزشکان برای نجات جان او بی نتیجه مانده بود.

وی افزود: از سوی دیگر مردی که این کودک را به بیمارستان منتقل کرده بود، وقتی از مرگ او باخبر شد از محل گریخت. ماموران پس از بررسی های اولیه، آدرس محل زندگی پسربچه را یافته و پس از ورود به خانه، با دختر بچه پنج ساله یی روبه رو شدندکه وضعیت جسمی مناسبی نداشت و آثار متعدد شکنجه، سوختگی و کبودی روی قسمت های مختلف بدنش به چشم می خورد.

رییس پلیس آگاهی خوزستان با بیان اینکه این دختربچه سریع از سوی ماموران نیروی انتظامی به بیمارستان منتقل شد، ادامه داد: با انجام تحقیقات تکمیلی، مادر بچه ها که به مواد مخدر اعتیاد داشت، لب به اعتراف گشود و گفت که شوهرش چند ماه پیش به دلیل سرقت دستگیر شده و در حال حاضر در زندان به سر می برد.

وی خاطرنشان کرد: پس از زندانی شدن مرد، زن که سرپناهی نداشت، همراه دو فرزندش به خانه دو مرد موادفروش مراجعه کرده و با آنها زندگی می کرد. پس از مدتی، دو مرد قاچاقچی که حوصله سرو صدا، گریه و زاری بچه ها را نداشتند، اقدام به کتک زدن و شکنجه آنها می کنند. مادر دو کودک هم در برابر آزار کودکانش سکوت کرده و هیچ اعتراضی به آنها نمی کند اما پس از مدتی وضعیت جسمی پسربچه رو به وخامت گذاشته و او را به بیمارستان منتقل می کنند اما با وجود تلاش پزشکان و

به دلیل شدت جراحات وارده فوت می شود. وی در خصوص وضعیت جسمی دختربچه پنج ساله افزود: این دختر در حال حاضر در بیمارستان بستری و تحت نظر پزشکان است اما وضعیت وخیمی دارد. مادر دو کودک و دو متهم اصلی پرونده نیز در بازداشت به سر می برند و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

کاویانی، دادستان عمومی و انقلاب شوشتر هم از رسیدگی سریع به این پرونده در دادسرا خبر داد و گفت: بازپرس پرونده دستورات لازم در خصوص این پرونده را صادر کرده و پزشکان تلاش برای نجات جان دومین کودک را آغاز کرده اند.

منبع: روزنامه اعتماد

لینک کوتاه خبر:

https://safirshushtar.ir/?p=3581

۳ نظر

  • عمق فاجعه خیلی بیشتر از این است که دادستان و یا نیروی انتظامی می گویند. دادستان به عنوان مدعی العموم باید تقاضای اعدام سریع برای هر سه نفرشان بکند.

  • مردم عادی قوانین و مقررات حقوقی کشور را بلد نیستند و نمی دانند و نمی توانند از حقوق خود در دادگاه دفاع کنند چطور می خواهند از حقوق این دو کودک دفاع کنند. اما فارغ التحصیلان رشته حقوق بخصوص وکلا که قوانین را خوب بلد هستند در این زمینه هیچ گونه آگاهی به مردم نمی دهند و هیچ گونه عکس العملی از خود نشان نمی دهند. آیا کانون وکلا نمی تواند بصورت داوطلبانه وکالت حوادثی این چنینی را بر عهده بگیرد و از حق و حقوق کودکان دفاع کند.

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: