اگر ۱+۵ آماده تصمیمات سخت باشد قبل از ۳ آذر توافق می‌کنیم

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پی دیدار با مسئول اروپایی مذاکرات هسته ای در نیویورک گفت: در صورتی که طرف مقابل آمادگی اتخاذ تصمیمات سخت را داشته باشد امکان رسیدن به توافق حتی قبل از ۳ آذر وجود دارد.

به گزارش سفیر شوشتر به نقل از خبرگزاری مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان امروز در محل نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در نیویورک با بورگه برنده بورگ برنده،  وزیر امور خارجه نروژ دیدار کرد.

در این ملاقات آخرین تحولات مربوط به مذاکرات هسته ای میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای ۱+۵ و همچنین تحولات منطقه ای و همکاریهای دوجانبه فی ما بین مورد گفتگو قرار گرفت.

ظریف در این ملاقات اظهار داشت: در صورتی که طرف مقابل آمادگی اتخاذ تصمیمات سخت را داشته باشد امکان رسیدن به توافق حتی قبل از ۳ آذر وجود دارد.

وی با اشاره به آخرین تحولات مربوط به عراق اظهار داشت: در شرایطی که امنیت عراق در مرکز و شمال این کشور توسط گروه تروریستی داعش مورد تهدید قرار گرفت جمهوری اسلامی ایران کمکهای خود را بلافاصله روانه آن کشور کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان رویکرد برخی از کشورهای منطقه ای و فرا منطقه ای در برخورد با تحولات منطقه مهم و استراتژیک خاورمیانه و بویژه سوریه و عراق را به دور از واقع بینی توصیف کرد و بر ضرورت اصلاح این رویکرد و توجه به خواست و انتخاب ملت ها تاکید کرد. وی تهدید گروههای تروریستی فعال در منطقه را جدی دانست و افزود از این سیاست توهم آمیز که با تقویت یک گروه تروریستی قادر به دفع تهدیدات گروه تروریستی دیگری باشیم باید پرهیز کرد.

بورگه برنده وزیر امور خارجه نروژ  نیز در این دیدار ضمن تصریح بر نفوذ و نقش منحصر به فرد جمهوری اسلامی ایران در منطقه اظهار داشت اگر هشیاری و دخالت بموقع ایران در مقابله با تهدید گروه داعش نمی بود این گروه بر بسیاری از مناطق مهم و استراتژیک سوریه و عراق سلطه می یافت. وی روابط دو جانبه بین دو کشور را رو به پیشرفت و گسترش توصیف کرد و افزایش تماسهای فیمابین را فرصتی مناسب برای تقویت مناسبات فیمابین در حوزه های مختلف دانست.

وزیر امور خارجه نروژ در پاسخ به تاکید دکتر ظریف مبنی بر توجه بیشتر به حل مشکلات دانشجویان ایرانی مقیم آن کشور و ضرورت حل آنها وعده داد این موضوع را با جهات ذیربط  در کشورش پیگیری و در جهت حل آنها تلاش نماید.

لینک کوتاه خبر:

https://safirshushtar.ir/?p=4256

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: