ژنرال سلیمانی، فرمانده ارتش از هم فروپاشیده عراق و عملیات دفاع از بغداد

نشریه انگلیسی ساندی تایمز مدعی شد: ایران فرماندهی ارتش از هم فروپاشیده عراق را برعهده گرفته تا با نیروهای گروه تروریستی داعش مقابله کند.

به گزارش سفیرشوشتر، این روزنامه انگلیسی ادعا کرد: ژنرال قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران، عملیات دفاع از بغداد پایتخت عراق را در مقابل حملات نیروهای گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش، فرماندهی می‌کند.

یک منبع عراقی مدعی شد: ژنرال سلیمانی هفته ی گذشته با ۶۷ مشاور ارشد خود به عراق سفر کرد و اکنون فرماندهی عملیات ها را برعهده دارد.

در ادامه این گزارش ادعا شده است که قاسم سلیمانی هم‌اینک فرماندهی عملیات ارتش عراق را در دست گرفته و بر استقرار نیروهای عراقی و برنامه ریزی برای عملیات، نظارت دارد.

روزنامه ایندیپندنت نیز در مقاله‌ای به قلم پاتریک کوکبرین نوشته است که فروپاشی سریع ارتش عراق با یک میلیون نیروی مسلح در مقابل یک گروه شبه نظامی، به عنوان یک حادثه بی سابقه در تاریخ فروپاشی نیروهای نظامی و امنیتی به شمار می‌آید.

نویسنده این مقاله ابراز عقیده کرده است که فساد در فرماندهی ارتش عراق، یکی از عوامل نبود روحیه جنگجویانه در این ارتش بوده و سربازان عراقی، تا کنون آموزش کافی برای مقابله با بحران‌ها را ندیده‌اند.

باوجود تکذیب های مکرر ایران در مورد حضور سپاه در عراق، ظاهرا میزان تاثیرگذاری سردار سلیمانی به حدی زیاد است که گزارش های بسیاری در مورد نقش مثبت او منتشر می شود.

انتخاب

لینک کوتاه خبر:

https://safirshushtar.ir/?p=2921

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: