خوزستان با تولید سالانه ۶۵۰هزارتن شکرنقش اساسی در تامین شکرکشوردارد

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: استان خوزستان در مجموع با تولید سالانه ۶۵۰ هزار تن شکر نقش بسیار مهم و چشمگیری در تثبیت شکر و تامین این کالای اساسی در کشور دارد.

به گزارش سفیر شوشتر، ˈنسیم صادقیˈ  افزود: هم اینک با مجموع تولیدات کشت و صنعت های هفت تپه و کارون و صنایع نیشکر در خوزستان این میزان تولید شکر ۷۰ درصد مجموع شکرتولیدی در کشور را شامل می شود.

وی گفت: شکر یکی از کم مساله ترین کالاهای راهبردی در کشور است و بر اساس تراز واردات، تولید، موجودی و مصرف کشور تا پایان سال ۹۴ هیچ گونه مشکلی در رابطه تامین شکر در کشور نخواهیم داشت.

صادقی افزود: با وجود این که ایران جزو یکی از ۱۰کشور با بالاترین میزان واردات شکر در جهان است این کالای اساسی یکی از بی حاشیه ترین کالاها در کشور است.

وی گفت: هم اینک استان خوزستان با اختصاص ۷۰درصد مجموع تولید شکر کشور به خود ۴۰ درصد نیاز کشور به این کالای اساسی را تامین می کند.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در خصوص وضعیت تولید نیشکر در منطقه گفت: به دلیل بارش هایی که در سال زراعی جاری در استان خوزستان به وقوع پیوست که زمان برداشت را تا دو هفته به عقب انداخت دستیابی به ۳۰ هزار تن شکر در واحدهای تابع شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی میسر نشد اما امید می رود سال زراعی آتی سالی مناسب هم از نظر بارش و نیز برداشت حجم قابل توجهی نیشکر به منظور دستیابی به شکر داشته باشیم.

شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی به عنوان بزرگ ترین شرکت تولید کننده شکر با ظرفیت اسمی ۷۰۰هزار تن از این محصول راهبردی با هفت واحد کشت و صنعت تابع امیر کبیر، امام خمینی(ره)، میرزاکوچک خان، سلمان فارسی، فارابی، دهخدا و دعبل خزاعی در خوزستان فعالیت دارد.

کشت و صنعت های نیشکر هفت تپه وکارون در شهرستان شوشتر از دیگر مجتمع های بزرگ تولید شکر در استان استان خوزستان می باشند.

منبع:ایرنا

لینک کوتاه خبر:

https://safirshushtar.ir/?p=2753

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: