کد خبر : 2002
تاریخ انتشار : یکشنبه 20 آوریل 2014 - 16:50
735 views

گفتوگوی صمیمی سفیرشوشتر با دکتر پوربختیار

گفتوگوی صمیمی سفیرشوشتر با دکتر پوربختیار

به گزارش سفیرشوشتر،روز گذشته گفتگویی صمیمی با معاونت پزوهش و فناوری واحد شوشتر داشتیم که مشروح این گفتگو را میتوانید در ادامه خبر مطالعه فرمائید. دیروز ساعت 15:30 دقیقه خودمان را به دفتر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر در طبقه دوم سایت اداری رساندیم،این قرار ملاقات از قبل هماهنگ شده بود

به گزارش سفیرشوشتر،روز گذشته گفتگویی صمیمی با معاونت پزوهش و فناوری واحد شوشتر داشتیم که مشروح این گفتگو را میتوانید در ادامه خبر مطالعه فرمائید.

دیروز ساعت 15:30 دقیقه خودمان را به دفتر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر در طبقه دوم سایت اداری رساندیم،این قرار ملاقات از قبل هماهنگ شده بود کمی ما دیر رسیده بودیم با این حال آقای دکتر با روی بشاش مثل همیشه استقبال کرد،سایر مطالب  را بعد از خوش و بش دز ذیل خبر میباشد.

سفیرشوشتر:  آقای دکتر بیوگرافی ، سوابق تحصیلی و شغلی خودتان را بفرمائید؟

غفار پوربختیار متولد 1348 شوشتر

دیپلم:علوم انسانی گتوند1367

کارشناسی دانشگاه اصفهان 1373(رتبه 300 در کنکور سراسری سال 69)

کارشناسی ارشد تاریخ ایران اسلامی دانشگاه تهران1377

دکتری تخصصی تاریخ ایران اسلامی دانشگاه تهران1386

از نظر شغلی هم میتوانم به

کارشناس و نویسنده در سازمان اسناد ملی ایران بصورت قراردادی از سال 74 تا 76

کارشناس و نویسنده فرهنگ ناموران معاصر در حوزه هنری از سال 76 تا 78

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر از سال 77 تا کنون بصورت مربی و استادیار

مدیر گروه تاریخ واحد شوشتر از سال 87 تا 88

معاون پژوهش و فناوری واحد شوشتر از 1388 تاکنون

اشاره کنم.

سفیرشوشتر: دانشگاه آزاد شوشتر دارای چه مجلاتی میباشد؟

دانشگاه آزاد شوشتر دارای 8 مجله گیاهی،هیستوبیولژی دام پزشکی،مهندسی آب،علوم اجتماعی،تاریخ ایران اسلامی،مطالعات ایلات و عشایر،باستان شناسی ایران و

مجله بین المللی به زبان انگلیسی( international journal of agricultarascience researchand technology ) که اینجا توانسته ایم مجوز انتشار مجله بین المللی و پنج مجله دیگر را از سازمان مرکزی اخذ نماییم،همچنین مجلات علوم اجتماعی و علوم زراعی گیاهی را که باطل شده بودند با تشکیل هیئت تحریریه جدید دوباره احیا نموده و موفق به اخذ رتبه علمی پژوهشی برای این دو مجله گردیده ایم.

سفیرشوشتر:  آقای پور بختیار در زمینه کتاب و کتابخانه های دانشگاه توضیحی بفرمائید و آیا واحد شوشتر فضای کتابخانه ای مناسبی دارد؟

در زمینه کتاب بیش از 50 جلد کتاب علمی از سوی اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر منتشر گردیده که آخرین آنها کتاب شوشتر در سفرنامه خاطرات و کتب جغرافیایی میباشد.

دانشگاه شوشتر دارای یک کتابخانه مرکزی و سه کتابخانه در دانشکده های کشاورزی،فنی مهندسی،وعلوم انسانی میباشد که کتابخانه دانشکده علوم انسانی در زمان معاونت اینجانب تاسیس گردیده است.کتابخانه دانشکده ها تقریبا فضای مناسبی هم از نظر مطالعه و هم از نظر مخزن دارند.کتابخانه مرکزی نیز از این نظر بد نیست اما بایستی در آینده فضای بیشتری برای آن مهیا نمود البته با تاسیس کتابخانه دانشکده علوم انسانی در دوسال اخیر از حجم مراجعات به کتابخانه مرکزی کاسته شده است اکنون فقط دو دانشکده  علوم اجتماعی و علوم آب که از نظر تعداد دانشجو دانشکده های تازه تاسیس و کوچکی میباشند کتابخانه مستقل ندارند که انشاا… در آینده نزدیک در صورت لزوم به تاسیس کتابخانه مستقل مبادرت خواهیم ورزید.

سفیرشوشتر:درباره آخرین کتاب خود یعنی شوشتر در سفرنامه صحبتی بفرمائید؟

در اين كتاب مطالبي مفيد و متنوع از تاريخ، جغرافيا، مردم­شناسي و جامعه­شناسي، ادبيات و فرهنگ عامه شوشتر از قديم الايام تا دوره معاصر ارائه شده است. نوشته­ ها و خاطرات سياحان و سفرنامه­نويسان خارجي و داخلي، مطالب جغرافي دانان و نويسندگان در اين كتاب آورده شده است. گردآورندگان اين كتاب اینجانب و آقاي غلامرضا بهنيا مدرس همين واحد دانشگاهي مي­باشند. مطالعه اين كتاب را به عموم اهالي شوشتر و كليه كساني كه به شهر شوشتر و تاريخ و جغرافيا آن علاقه دارند توصيه مي­نمائيم.

سفیرشوشتر: آخرین امتیاز معاونت پژوهش و فناوری واحدشوشتر که قادر به  اخذ آن تاکنون شده است چند میباشد؟

حوزه معاونت پژوهشی واحدشوشتر در تاریخ 03/10/91 موفق به اخذ امتیاز 3162 از اداره کل تشکیلات و بهبود روش های سازمان مرکزی گردید که صدور بیش از 2000امتیاز از کل امتیازات مذکور مربوط به به فعالیت های حوزه پژوهش و فناوری این واحد دانشگاهی میباشد.

این حوزه آمادگی دارد تا در سال نیمه اول سال 93 با ارائه مستندات و مدارک دانشگاه به سازمان مرکزی جدیدترین امتیاز واحد را پس از گذشت 2سال از آخرین باری که امتیاز گرفته ایم بدست بیاوریم.امید میرود با توکل برخدا امتیاز این واحد دانشگاهی از عدد 4000امتیاز بالاتر رود.

سفیرشوشتر: عملکرد حوزه پژوهشی در سال 92 و برنامه هایتان را برای سال 93 را بیان بکنید؟

الان مجله علوم زراعی گیاهی واحد شوشتر در کمیسیون مجلات وزارت علوم و تحقیقات و فناوری در دست ارزیابی علمی میباشد،موافقت اولیه با رتبه دادن به این مجله داده شده است و به امید خدا بزودی رتبه علمی و. پژوهشی آن از سوی وزارت علوم به واحد شوشتر داده خواهد شد.

ما به دنبال این هستیم تا 7 مجله دیگر را پس از آماده سازی مدارک و مستندات شان به کمیسیون مجلات وزارت علوم ارسال نموده و موفق به اخذ رتبه علمی برای آنها شویم،از جمله برنامه های حوزه پژوهش و فناوری واحدشوشتر ایجاد مرکز رشد و پارک علم و فناوری و نیز تاسیس شرکت های دانش بنیان میباشد.

همچنین به دنبال این هستیم تا در سال 93 دو همایش ملی و نیز یک همایش بین المللی در نیمه اول 94 برگزار کنیم.هم اکنون در سال 93 یکی از اساتید این واحد دانشگاهی با همکاری حوزه معاونت پژوهش و فناوری جهت استفاده از فرصت مطالعاتی 6 ماهه در حال اعزام به کره جنوبی میباشد.

سفیرشوشتر: آقای دکتر در پایان اگر سخنی دارید بفرمائید؟

در پایان آرزو دارم که واحد شوشتر به عنوان تنها واحد جامع جنوب کشور بتواند در سال 93 در زمینه هایی چون جذب مقاطع دکتری تخصصی و یا رشته های مورد نیاز در مقاطع کارشناسی ارشد به اهداف خود دست پیدا کند.

در همین جا از همه کسانی که در واحد شوشتر زحمت کشیده و یا در حال کوشش هستند همچون روسای سابق این واحد معاونین سابق پژوهشی این واحد و همینطور دیگر معاونین و مدیران به ویژه اساتید و کارکنان زحمت کش این واحد دانشگاهی سپاس گزاری میکنم.

و از زحمات شما در امر رسانه تشکر میکنم.

سفیرشوشتر: از فرصتی که در اختیار ما گذاشتید ممنونم

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 5 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۵
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دانشجو چهارشنبه , 23 آوریل 2014 - 14:29

درود بر دکتر پور بختیار

دانشجو چهارشنبه , 23 آوریل 2014 - 14:36

آقای دکتر شما از شما درخواست داریم به فکر دانشگاه باشید؛این دانشگاه سرمایه این شهرستانه

محمد یکشنبه , 4 می 2014 - 6:44

با سلام
استاد عالي قدر شهرمان دلسوزي وافر شما را از طريق مجموعه ي دانشگاه طبق مستندات عالي وزارت خانه را دريافت كرديم همان طوري كه در بالا به پاره اي از تلاش هاي خود توضيح داديد كمال تشكر را داريم از اينكه تعدادي كوتاه فكر و به جاي تشكر و سپاس از زحمات حضرت عالي چيزهاي بگويند يا بنويسند همان هاي هستند كه شهر را به عقب مي كشانند لذا ما كليه شوشتري ها شهروندگان اين شهر از شما به پاس تلاش هاي شبانه روزيتان بي نهايت سپاسگزاريم و از خداوند منان براي شما عمر با غزت و از بركات شما در زمينه پژوهش و تاليفات درخشش هاي زياد و خاصي داشته ايد و براي همدلي قوم ها كتابي را چاپ نموده ايد همانند شوشتر در سفرنامه تشكر مي نماييم

علي سه‌شنبه , 6 می 2014 - 1:49

دكتر تاج سر ماست قدر اين اساتيد زحمت كش و فرهيخته را بدانيم و ارج به نهيم. دكتر جان دوست داريم

بی نام جمعه , 30 می 2014 - 23:21

درود بر استاد وارسته و از معدود مدیران بومی شهرستان شوشتر
همچنین عرض خسته نباشید به سفیرشوشتر

انتخاب سردبیر