به مناسبت روز شوراها

اختلاف و تفرقه در شوراها به توسعه شهر آسیب می‌زند/ شوراها در کار شهرداران سنگ‌اندازی نکنند

شوراها سابقه دیرینه‌ای در کشورمان داشته و نشان‌دهنده حضور مردم در صحنه‌های مختلف است لذا باید به نحو احسن و با کار صالح از شوراها پاسداری کرد.

به گزارش سفیر شوشتر به نقل از  ایرنا علی اکبر حسینی محراب روز یکشنبه در همایش ملی شوراها ضمن تبریک روز شوراها اظهار کرد: شوراها سابقه دیرینه‌ای در کشورمان داشته و نشان‌دهنده حضور مردم در صحنه‌های مختلف است لذا باید به نحو احسن و با کار صالح از شوراها پاسداری کرد.

وی با بیان اینکه شوراها بهترین امین و طرف مشورت مدیران هستند افزود: شوراها بهترین اتاق فکر برای مسئولان بوده و می‌توانند یار بخش اجرایی باشند البته باید توانایی خود را برای راه‌اندازی مراکز اندیشه ورز نشان دهند.

استاندار خوزستان اظهار کرد: شوراها باید نمادهای دینی و ارزشی ملی و قرآنی ما را در شهرها و روستاها متبلور کنند به گونه ای که وقتی وارد شهر یا روستایی شویم، نمادهایی از فرهنگ دینی و ملی ما نمایان و چهره‌های بزرگ عشایر و طوایف دیده شود.

وی ادامه داد: اگر نمادهای ارزشی استان را به خوبی نمادین نکنیم، فرهنگ اصیل استان توسط بیگانگان به مردم تشریح داده می‌شود. شوراها باید نیازهای جامعه به ویژه تردد افراد معلول را در سطح شهر و اماکن عمومی برقرار کنند.

حسینی محراب بر احداث پارک بانوان در شهرهای استان تاکید کرد و گفت: این اقدام سبب می شود تا دختران و خواهران ما به راحتی تردد کرده و اوقات فراغت خود را طی کنند همچنین انتظار داریم که حتی یک نفر مرد در پارک های بانوان نباشد.

وی خطاب به شوراها و دیگر مسئولان استان بیان کرد: در صورتی حرکت ما اثرگذار خواهد بود که به معنویت و فضل خدا توجه کنیم و ما باید مشکلات خود را با توسل به ائمه و انسجام و همبستگی برطرف کنیم‌.

 

شوراها در کار شهرداران سنگ‌اندازی نکنند

استاندار خوزستان گفت: از شوراها انتظار داریم علاوه بر نظارت بر فعالیت و برنامه های شهرداران، از آنها حمایت کنند نه اینکه در کار شهرداران سنگ اندازی کنند. شورایی نمونه بوده که کمترین تغییرات مدیریتی را داشته و یک کار اثرگذار انجام دهد.

وی ادامه داد: اگر نیت اصلی شوراها خدمت به مردم باشد دیدگاه ها و سلیقه های مختلف، هیچ مشکلی در کار آنها ایجاد نمی‌کن؛ همه ما سرباز انقلاب بوده و باید کاری کنیم که تمام ابعاد دژ جمهوری اسلامی با هم رشد کند.

حسینی محراب اضافه کرد: نباید اختلاف بین اعضای شوراها نمود پیدا کند که متاسفانه در برخی از شهرهای ما رنگ و بوی بدی پیدا کرده است.

حسینی محراب گفت: اعضای شورا متعلق به تمام مردم بوده و همه جمعیت آن منطقه را باید در نظر بگیرند نه اینکه متوجه یه حزب و جریان خاصی باشند همچنین قومیت گرایی و اختلاف را کنار گذاشته چرا که رمز بدبختی و عقب ماندگی است.

وی بیان کرد: نفوذ از بیرون باعث اختلاف در بین شوراها می شود لذا اتحاد و وحدت باید مورد توجه باشد و اعضای شورا اگر به یک جریان و باندی گرایش داشته باشند مقبولیت خود را در بین مردم را از دست می‌دهند.

استاندار خوزستان توضیح داد: شوراها نباید در امور اجرایی مدیریت شهری دخالت کنند زیرا باعث تعلل در کارها شده و یک آسیب است؛ کار شوراها نظارت بر روند کاری شهرداران است و نباید دخالت بیشتری داشته باشند همچنین قانون گریزی و توجیه قانون یکی از آفت های شورا است.

وی با اشاره به فعالیت شورا در بحث جهاد تبیین گفت: در یک سال باقیمانده باید رضایت خدا را در نظر گرفته و یک کار ماندگار انجام دهیم تا در اذهان ماندگار شود و همچنین باید ورودی های شهر و روستا اصلاح و چهره شهر تغییر کند.

حسینی محراب اظهار کرد: استفاده از تجربه یکدیگر، راهکار مناسبی برای توسعه شهری بوده که باید مورد توجه شوراها قرار گیرد.

لینک کوتاه خبر:

https://safirshushtar.ir/?p=11771

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: