اجرای طرح آزمایشی سرشماری نفوس و مسکن در شوشتر

به گزارش سفیرشوشتر به نقل از ایرنا، حجت اله دهدشتی روز دوشنبه در نشست خبری که برای اطلاع‌رسانی این طرح تشکیل شد، بیان کرد: این سرشماری به صورت غیرحضوری و در بستر الکترونیکی انجام می‌شود تا با جمع‌آوری اطلاعات بتوان آنها را در ابعاد مختلف احصا کرده و در اختیار برنامه‌ریزان قرار داد.

وی افزود: رویکرد سازمان مدیریت و برنامه ریزی در این طرح آزمایشی، سنجش آمادگی برای سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۴۰۵، صحت‌سنجی داده‌های موجود در دستگاه‌های اجرایی و داده‌های میدانی است.

وی با اشاره به فواید در دست داشتن این آمار بیان کرد: برای برنامه ریزی و تصمیم گیری مدیران در سطوح مختلف، داشتن آمار و اطلاعات لازم به ویژه از میزان جمعیت هر منطقه بسیار تاثیرگذار است.

دهدشتی ادامه داد: این طرح سرشماری می‌تواند در پیش بینی نیازمندی‌های آینده شهرستان شوشتر بسیار حایز اهمیت باشد.

فرماندار شهرستان شوشتر بیان کرد: این سرشماری به صورت میدانی و مراجعه به منازل و آمارگیری از خانوارها نخواهد بود بلکه از طریق فراخوان عمومی برای مراجعه به سامانه اعلام تغییر نشانی ثبت احوال به آدرس: https://www.ncr.ir و درج اطلاعات شامل آدرس محل سکونت (استان، شهرستان، شهر، نوع و نام معبر ماقبل آخر و نوع و نام معبر آخر، کدپستی، پلاک، طبقه و شماره واحد) و مشخصات فردی (نام و نام خانوادگی، شماره ملی، جنس، تاریخ تولد، شماره تلفن و شماره اتباع (اتباع خارجی) انجام خواهد گرفت.

دهدشتی گفت: برای پیشبرد اهداف این طرح که در نهایت به نفع مردم خواهد بود، نیاز است تا همه شهروندان نسبت به تکمیل و صحت سنجی اطلاعات خود اقدام کرده و همکاری لازم را داشته باشند.

لینک کوتاه خبر:

https://safirshushtar.ir/?p=10548

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: