آپادانا شوش گوی سبقت را از آبشارهای شوشتر ربود/ بازدید گردشگران خارجی از شوش

دبیرستاد هماهنگی خدمات سفر استان خوزستان‌ گفت:از ۲۸ اسفند تا پنجم فروردین ۹۳، ۴۸ هزار نفر از مجموعه چغازنبیل و ۳۹ هزار نفر از سازه‌های آبی شوشتر بازدید کردند.زینه بازدید از آثار تاریخی برای گردشگران داخلی دو هزار تومان و گردشگران خارجی ۱۵ هزار تومان است. البته در ایام نوروز عموما گردشگران داخلی از آثار تاریخی بازدید می‌کنند.

به گزارش سفیرشوشتر، افشین حیدری بیان کرد: کاخ آپادانا در شوش یکی دیگر از جاذبه‌های استان است که با استقبال گردشگران مواجه شده است.

وی افزود: ۴۲ هزار نفر با آغاز سفرهای نوروزی از این مجموعه بازدید کردند.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر استان خوزستان درباره قیمت بلیت آثار تاریخی این استان، گفت: هزینه بازدید از آثار تاریخی برای گردشگران داخلی دو هزار تومان و گردشگران خارجی ۱۵ هزار تومان است. البته در ایام نوروز عموما گردشگران داخلی از آثار تاریخی بازدید می‌کنند.

وی در پاسخ به سئوالی درباره اقامت در هتل‌ها، عنوان کرد: ۱۸ هزار و ۹۲۶ نفر-شب از تاریخ ۲۸ اسفند تا پنجم فروردین در هتل‌های خوزستان اقامت داشته‌اند. چهار هزار و ۴۶۲ نفر در میهمانپذیرهای استان اقامت داشتند.

حیدری نفر-شب اقامت در هتل آپارتمان‌های خوزستان را هزارو ۲۰۰ نفر اعلام کرد.

وی افزود: بیشترین میزان اقامت در خوزستان مربوط به کمپ‌های موقت است که ۸۰ هزار و ۳۰۱ نفر در این کمپ‌ها اقامت داشته‌اند.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر استان خوزستان ادامه داد: از ۲۸ اسفند تا پنجم فروردین بیش از ۱۰ هزار نفر در منازل استیجاری اقامت کرده‌اند. همچنین در سایر مراکز اقامتی بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر-شب اقامت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه میزان سفر به استان خوزستان نسبت نوروز سال گذشته بیش از ۴۵ درصد رشد داشته، بیان کرد: امسال آب و هوای خوزستان یکی از بهترین وضعیت‌ها نسبت به ۱۰ سال گذشته را داشته است. هماهنگی خوب بین دستگاه‌های اجرایی و امکانات ارایه شده به گردشگران هم سبب شده میزان مراجعه گردشگران به استان افزایش یابد.

حیدری از بازگشایی قلعه تاریخی شوش، سرای معین التجار اهواز، موزه مسجد سلیمان و سایر بناهایی که سال‌ها تعطیل بوده‌اند، به مناسبت ایام نوروز خبر داد.

منبع آنی آنلاین

لینک کوتاه خبر:

https://safirshushtar.ir/?p=1455

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: