۱۵۰هکتار مزرعه غیرمجاز پرورش ماهی در شوشتر تخلیه شد

مدیر امور آب منطقه شمال خوزستان ازتخلیه بیش از ۱۵۰ هکتار مزرعه غیرمجاز پرورش ماهی در حاشیه رودخانه گرگر شوشتر خبرداد.

به گزارش سفیر شوشتر به نقل از ایرنا، ‘علیرضا محمودی کوهی’ اظهار کرد: با افزایش بی رویه مزارع پرورش ماهی غیر مجاز در ۹ ماه گذشته، با توجه به شکواییه های متعدد علیه متخلفان و دریافت احکام تخلیه از طرف دادگستری و با همکاری مقامات قضایی، انتظامی و یگان ویژه شوشتر، تخلیه حوضچه های غیرمجاز در دستور کار قرار گرفت.

وی توضیح داد: ایجاد حوضچه های غیرمجاز علاوه بر غیر قانونی بودن باعث آزار و اذیت مردم نواحی اطراف این حوضچه ها شده بود که دادگاه حکم تخلیه و اعاده به وضعیت سابق را داد.

محمودی کوهی یادآوری کرد: قیمت ماهی در منطقه گران شده و به همین سبب از آنجایی که نسبت به کشاورزی صرفه زیادی دارد خیلی ها به پرورش ماهی روی آورده اند.

وی گفت: عمده حوضچه ها در دو هفته اخیر تخلیه شده اند و برخی افراد که سماجت به خرج داده و نسبت به تخلیه حوضچه های خود اقدام نکرده بودند نیز توسط امور آب منطقه شمال تخریب شد.

وی افزود: خوشبختانه هم اکنون روند احداث حوضچه های غیرمجاز متوقف و با کارهای انجام شده، بسیاری از متخلفان به این باور رسیده اند که باید هر چه سریعتر حوضچه های غیرمجاز خود را خشک کنند.

محمودی کوهی اضافه کرد: اقدام های پیش گفته با هدف کنترل برداشت غیر مجاز آب، تامین آب آشامیدنی سالم مردم خوزستان و احقاق حقوق حقابه داران رودخانه کارون در شرایط بسیار سخت آب و هوایی تابستان و گرمای بیش از ۴۷ درجه سانتی گراد، سخت گذر بودن جاده های دسترسی، درگیری و مقاومت شدید اهالی روستاها انجام شده است.

امور آب منطقه شمال خوزستان یکی از مناطق ۹گانه امور آب منطقه ای کشور است.

محدوده اختیارات این امور حدود ۱۰هزار کیلومتر از شوشتر، مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و گتوند را در بر می گیرد.

این امور وظیفه حفاظت و بهره برداری از منابع آب شامل رودخانه ها و سفره های آب زیرزمینی و حریم و بستر رودخانه ها و مطالعات پایه منابع آب را بر عهده دارد.

در مناطق زیر پوشش این امور بیش از یک هزار و ۵۰۰هکتار مزرعه پرورش ماهی به صورت مجاز هم ایجاد شده که در آنها به طور عمده به پرورش ماهی کپور و قزل آلا گرمابی اشتغال دارند.

لینک کوتاه خبر:

https://safirshushtar.ir/?p=4448

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: