فرماندار شوشتر،ستایش را از کودک‌آزارها گرفتند

ستایش هشت ساله که بارها از سوی والدینش مورد کودک‌آزاری قرار گرفته و در خیابان‌ها بی‌پناه و سرگردان شده بود‏، سرانجام با حکم دادستان شوشتر مبنی بر عدم صلاحیت والدین، به بهزیستی شوشتر تحویل داده شد.

به گزارش سفیر شوشتر، حیدر نجفی، فرماندار شوشتر اظهارکرد: با بررسی موضوع زندگی ستایش و محرزشدن اعتیاد والدین وی به موادمخدر و آزار و اذیت این دختربچه از سوی پدر و مادرش، بهزیستی و دادستانی شوشتر به طور جدی برای تعیین تکلیف ستایش وارد عمل شدند.

وی ادامه داد: والدین این دختربچه توسط مقامات قضایی مورد بازجویی قرار گرفتند و در نهایت عدم صلاحیت این افراد برای نگهداری از ستایش ثابت شد.

نجفی اظهارکرد: دادستانی شوشتر نیز حکم عدم صلاحیت پدر و مادر و واگذاری سرپرستی ستایش به بهزیستی را صادر کرد.

فرماندار شوشتر عنوان کرد: اکنون ستایش در یکی از مراکز نگهداری کودکان در بهزیستی شوشتر نگهداری می‌شود و وضعیت عمومی وی خوب گزارش شده است.

نجفی درباره شرایط نگهداری “ستاره“، خواهر کوچک‌تر ستایش نیز گفت: خواهر شیرخواره ستایش اکنون نزد مادر است اما به دلیل سابقه‌ای که والدین آن در خصوص ستایش داشته‌اند، به شدت از سوی کارشناسان بهزیستی مورد ارزیابی و رصد قرار می‌گیرند تا خواهر ستایش نیز به ماجرای مشابه دچار نشود و امنیت ستاره تامین شود.

اکنون پدر کودک‌آزار به دلیل اعتیاد به موادمخدر در بازداشت است و از مادر ستایش برای نگهداری ستاره تعهد گرفته شد تا دختر کوچک‌تر در امنیت باشد و ستایش نیز در یک مرکز نگهداری کودکان در بهزیستی شوشتر اسکان یافته است.

منبع:ایسنا

لینک کوتاه خبر:

https://safirshushtar.ir/?p=3974

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: