کد خبر : 725
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 6 مارس 2014 - 15:57
691 views

رهبر انقلاب:

رهبر انقلاب:

وظیفه امروز ما این است: مرزبندی صریح با دشمن و حفظ اتحاد اقوام حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: من از مسئولان كشور كه در مقابل دشمن موضع صریح می گیرند و منفعل نبودن ملت ایران و انقلاب اسلامی را صراحتاً اعلام می كنند، واقعاً تشكر می كنم و اینگونه موضع گیری های صریح در

وظیفه امروز ما این است: مرزبندی صریح با دشمن و حفظ اتحاد اقوام

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: من از مسئولان كشور كه در مقابل دشمن موضع صریح می گیرند و منفعل نبودن ملت ایران و انقلاب اسلامی را صراحتاً اعلام می كنند، واقعاً تشكر می كنم و اینگونه موضع گیری های صریح در مقابل دشمن، باید به صورت گفتمان درآید.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (پنجشنبه) در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان رهبری، در سخنان مهمی ضمن برشمردن برخی از واقعیات جهانی به تبیین «وظایف اصلی مسئولان نظام اسلامی» در شرایط حساس و پیچیده كنونی پرداختند و تأكید كردند: «واقع بینی و دیدن نقاط مثبت فراوان در كنار برخی نقاط ضعف»، «افتخار به نسل جوان مؤمن و انقلابی»، «استفاده از ظرفیت های بی شمار داخلی و ملی»، «غفلت نكردن از دشمنی دشمنان»، «مرزبندی صریح و شفاف با جبهه استكبار»، «نترسیدن از دشمن»، «تكیه به مردم و تقویت حركت جهادی»، «حفظ و تقویت وحدت ملی»، «توجه به فرهنگ دینی و انقلابی»، و «گفتمان سازی»، از وظایف خطیر مسئولان نظام در سطوح مختلف است.

سفیر شوشتر به گزارش عصر ایران، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای سخنان خود با اشاره به جایگاه ویژه مجلس خبرگان در مجموعه اركان نظام، گفتند: اجتماع علماء، بزرگان و مجتهدان ملت ایران در نشست های مجلس خبرگان همواره دارای اهمیت است اما این اهمیت در برخی شرایط و دورانها مضاعف می شود كه شرایط كنونی از جمله ی این مقاطع است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تحولات مهم و پیچیده ی امروز در دنیا و منطقه، «خودنگری و بازیابی وظیفه» را از جمله مسئولیت های این دوران خواندند و افزودند: در چنین شرایطی همه اركان نظام از جمله مجلس خبرگان، باید نگاه مبتكرانه و اساسی به واقعیات جهان داشته باشند.

حضرت آیت الله خامنه ای سپس به تبیین برخی از واقعیات امروز جهان پرداختند و خاطرنشان كردند: آغاز تحولات اساسی در جهان و منطقه و آشكار شدن نشانه های آن در نقاط مختلف از جمله شمال آفریقا، آسیا و اروپا، یكی از واقعیات امروز است كه باید این نشانه ها را دید و با رصد تحولات، آنها را مورد بررسی دقیق قرار داد.

بر هم خوردن آرامش ظاهری جبهه استكبار و قدرتهای سنتی حاكم بر دنیا، دومین واقعیتی بود كه رهبر انقلاب اسلامی به آن اشاره كردند و گفتند: یكی از نشانه های بر هم خوردن این آرامش ظاهری، بحران اقتصادی اروپا و آمریكا است كه علائم ورشكستگی اقتصادی آنها در حال آشكار شدن است.

حضرت آیت الله خامنه ای، شكست در عرصه اخلاقی و پایمال شدن انسانیت و پدیدار شدن هویت اصلی تمدنِ غربی مبتنی بر اومانیسم را یكی دیگر از نشانه های برهم خوردن آرامش ظاهری جبهه استكبار برشمردند و خاطرنشان كردند: قتل و غارت و خشونت، فساد و شهوت رانی های مسخ كننده همچون ترویج ازدواج همجنس گرایان، حمایت صریح از تروریسم خشن و وحشی در منطقه و اهانت آشكار به مقدسات و بزرگان دین، نمونه های عینی از شكست تمدن غرب در مسائل اخلاقی است.

ایشان، فروریختن پایه های علمی و هویتی تمدن غرب، یكی پس از دیگری و نفرت عمومی از امریكا و قدرتهای دیگر و بی آبرویی بین المللی آنها را از دیگر نشانه ها و واقعیات امروز جهان دانستند و افزودند: بیداری ملتها بویژه بیداری اسلامی و اوج گرفتن استقامت اسلامی واقعیت دیگری از اوضاع امروز جهان است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به موضع گیری برخی افراد در مقابل واژه «بیداری اسلامی»، تأكید كردند: اكنون مشخص شده است كه این بیداری كاملاً مرتبط به اسلام بوده و اگرچه در ظاهر آن را خاموش كردند اما “روح خودباوری و احساس هویت اسلامی” هیچگاه از بین نخواهد رفت و اكنون نیز از بین نرفته است.

حضرت آیت الله خامنه ای، رشد ایستادگی و بالندگی اسلامی ملت ایران و روحیه استقلال خواهی این ملت را بعد از گذشت 35 سال، یكی از واقعیات مهم دنیای امروز برشمردند و خاطرنشان كردند: روحیه انقلابی همچنان در ملت ایران زنده است و آنچه كه در راهپیمایی 22 بهمن امسال اتفاق افتاد، یك پدیده بی نظیر و تأیید كننده همین موضوع است.

ایشان بعد از بیان برخی از واقعیات مهم دنیای امروز، به تبیین وظایف مسئولان نظام اسلامی در شرایط حساس  و پیچیده كنونی پرداختند.

رهبر انقلاب اسلامی در این خصوص دوازده وظیفه را برای مسئولان نظام اسلامی مشخص كردند.

واقع بینی و دیدن نقاط قوت فراوان در كنار برخی نقاط ضعف، نخستین وظیفه ای بود كه حضرت آیت الله خامنه ای به آن اشاره كردند و گفتند: واقعیت آن است كه انقلاب اسلامی ایران برخلاف انقلابهای معمول در دنیا، با وجود گذشت بیش از سه دهه از پیروزی آن، همچنان سرزنده و شاداب است و از اسلام و استقلال و ایستادگی ملی و توسعه درون زا و عدالت سخن می گوید و برای این اهداف بزرگ، تلاش می كند.

افتخار به نسل جوان متدین و انقلابی و قدر دانستن این جوانان، دومین وظیفه ای بود كه رهبر انقلاب اسلامی به مسئولان گوشزد كردند و افزودند: شأن نسل جوان كنونی انقلاب، بالاتر از جوان نسل اول انقلاب است زیرا جوان امروز با وجود آنكه پیروزی انقلاب و مسائل بعد از آن را ندیده و در معرض انواع آسیب های ناشی از فضای مجازی و ماهواره ها نیز قرار دارد اما متدین است و پای انقلاب ایستاده است.

حضرت آیت الله خامنه ای توجه به ظرفیت های بی شمار داخلی و ملی و استفاده از آنها را یكی دیگر از وظایف مسئولان دانستند و خاطر نشان كردند: خوشبختانه مسئولان كشور از جمله مسئولان دولت جدید، همه از ظرفیت های بی شمار داخلی آگاهند و بر لزوم استفاده از آنها معتقدند.

ایشان افزودند: همین ظرفیت های فراوان داخلی بود كه مجموعه مسئولان نظام را به موضوع اقتصاد مقاومتی رهنمون كرد.

رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه غفلت نكردن از دشمنی دشمنان یكی دیگر از وظایف مهم مسئولان است، گفتند: تا هنگامی كه نظام اسلامی و ملت ایران بر اصول اسلام و انقلاب و استقلال، پایبند است، دشمن از دشمنی خود دست بر نخواهد داشت بنابراین نباید از دشمن غافل شد.
حضرت آیت الله خامنه ای تأكید كردند: جبهه استكبار نسبت به ملت ایران، كینه عمیقی دارد و امروز همه، عمق كینه و بغض دشمنان را در صحبتهای آنها می بینند.

ایشان اجرایی كردن سیاستهای اقتصاد مقاومتی را از دیگر وظایف مسئولان دانستند و افزودند: دشمن با وجود بغض و كینه عمیق، از مقابله با نظام اسلامی و ملت ایران عاجز است و به دلیل این عجز، به تحریم روی آورده و خود آنها نیز می دانند كه ابزار تحریم از ابتدای انقلاب تاكنون، بی فایده بوده است.

رهبر انقلاب اسلامی، تهدید نظامی لفظی مقامات امریكایی را نشانه بی فایده بودن تحریم ها دانستند و خاطرنشان كردند: اتفاق نظری كه امروز در میان رؤسای سه قوه و همچنین مسئولان دولتی اعم از رئیس جمهور محترم و وزرا درخصوص اجرای اقتصاد مقاومتی وجود دارد نوید دهنده آن است كه به لطف خدا، اقتصاد مقاومتی بر تحریم ها و ترفندهای دشمنان فایق خواهد آمد.

حضرت آیت الله خامنه ای، «تكیه به مردم و حركت جهادی» را یكی دیگر از وظایف مهم مسئولان برشمردند و گفتند: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاكنون، در هر مقطعی كه مردم به وسط میدان آورده شدند و با نام خدا، حركت جهادی آغاز شد، پیروز آن میدان بودیم كه نمونه های عینی آن، پیروزی انقلاب اسلامی و پیروزی در هشت سال دفاع مقدس است.

ایشان، توجه دائمی مسئولان و مقایسه شرایط كنونی و توانایی های امروز با شرایط سال های قبل را یكی از وظایف دانستند و درخصوص هشتمین وظیفه مسئولان افزودند: مسئولان باید با جبهه دشمن مرزبندی صریح و شفاف داشته باشند، بخصوص در شرایط كنونی.

رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: برخی در این خصوص مغالطه می كنند و اینگونه القا می كنند كه مرزبندی به معنای قطع رابطه با دنیا است در حالیكه مرزبندی با جبهه دشمن، همانند مرزهای جغرافیایی، نسبت ما و دشمن را مشخص می كند.

حضرت آیت الله خامنه ای با انتقاد از برخی افراد كه تلاش دارند به بهانه جهانی شدن، موضوع استقلال را كمرنگ كنند، افزودند: استقلال یك مرز است و كسانیكه سعی می كنند مرزهای دینی و عقیدتی و مرزهای سیاسی را كمرنگ و یا محو كنند، به مردم و كشور خدمت نمی كنند.
ایشان خاطرنشان كردند: كسی مخالف ارتباط با جهان نیست اما باید مشخص شود كه با چه كشورهایی ارتباط داشته باشیم و این ارتباط چگونه باشد.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین با انتقاد از كسانیكه به بهانه برخی مشكلات، افرادی را كه استقامت كرده اند، ملامت می كنند، گفتند: برخی تصور نكنند كه اگر ما تسلیم دشمن شویم، مشكلات حل خواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: من از مسئولان كشور كه در مقابل دشمن موضع صریح می گیرند و منفعل نبودن ملت ایران و انقلاب اسلامی را صراحتاً اعلام می كنند، واقعاً تشكر می كنم و اینگونه موضع گیری های صریح در مقابل دشمن، باید به صورت گفتمان درآید.

ایشان، وظیفه دیگر مسئولان را، «بیمناك نشدن از دشمن و اتكاء به خداوند» دانستند و تأكید كردند: امروز دشمنان ملت ایران جزو بدنام ترین ها هستند. دولت امریكا در سطح بین المللی به عنوان یك بازیگر خشن و جنایتكار و ناقض حقوق انسانها شناخته می شود و در داخل امریكا نیز به عنوان یك رژیم دروغگوی مزوّر شناخته شده است و امروز اعتماد مردم امریكا به دولت خودشان در پایین ترین سطح قرار دارد.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: بنابر این نباید از چنین دولت بی آبرویی به خود ترس راه داد و اگر با خدا و برای خدا باشیم، قطعاً خداوند به ما كمك خواهد كرد.

«حفظ و تقویت وحدت ملی» اعم از وحدت مذهبی و وحدت اقوام در كشور دهمین وظیفه ای بود كه حضرت آیت الله خامنه ای برای مسئولان بیان كردند.

ایشان توجه به فرهنگ دینی و انقلابی را یكی از وظایف خطیر مسئولان دانستند و با اشاره به اظهار نگرانی نمایندگان مجلس خبرگان از مسائل فرهنگی كشور، تأكید كردند: من هم از مسائل فرهنگی نگرانم و در این نگرانی نمایندگان محترم خبرگان سهیم هستم.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: دولت محترم باید به این موضوع توجه كند و مسئولان فرهنگی نیز باید توجه داشته باشند كه چه می كنند، زیرا در مسائل فرهنگی نمیتوان بی ملاحظه‌گی كرد.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان كردند: مسئله فرهنگ مهم است زیرا اساس ایستادگی و حركت نظام اسلامی، مبتنی بر حفظ فرهنگ اسلامی و انقلابی و تقویت جریان فرهنگی مؤمن و انقلابی است.

ایشان گفتند: واقعاً همه باید قدر جوانان مؤمن و انقلابی را بدانند زیرا همین جوانان هستند كه در روز خطر، سینه سپر می كنند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به كثرت جوانان مؤمن و انقلابی در عرصه فرهنگ و دیگر عرصه ها، تأكید كردند: كسانیكه به این جوانان با بدبینی نگاه می كنند و تلاش دارند آنها را منزوی كنند، به انقلاب و كشور خدمت نمی كنند.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: البته این جوانان مؤمن و انقلابی هیچگاه منزوی  نخواهند شد.
آخرین وظیفه ای كه رهبر انقلاب اسلامی برای مسئولان مطرح كردند، گفتمان سازی بود.

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: مطالبی كه گفته شد باید بصورت گفتمان و باور عمومی درآید كه لازمه آن هم تبیین منطقی و عالمانه این مسائل، به دور از زیاده روی های گوناگون و با زبان خوش است.

در ابتدای این دیدار آیت الله مهدوی كنی رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برگزاری دو روزه پانزدهمین اجلاس خبرگان، از حضور اكثریت قریب به اتفاق اعضا در این اجلاس تشكر و نكاتی درخصوص مباحث مطرح شده بیان كرد.

همچنین آیت الله یزدی نایب رئیس مجلس خبرگان، گزارشی از نشست دو روزه مجلس خبرگان ارائه كرد.

بررسی روند مذاكرات هسته ای و تأكید بر حفظ حقوق هسته ای كشور، تبیین مسائل اقتصادی و لزوم توجه به بانكداری بدون ربا، تأكید بر اهمیت و اجرای اقتصاد مقاومتی و پرهیز از شعار زدگی در این باره، حمایت از دولت، و نگرانی اعضای خبرگان از مسایل فرهنگی از جمله نكاتی بود كه نایب رئیس مجلس خبرگان در گزارش خود از آنها به عنوان مهمترین محورهای مباحث، نطقها و مذاكرات اعضای مجلس خبرگان در اجلاسیه اخیر یاد كرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

انتخاب سردبیر