اختصاص اعتبار برای تعریض جاده دزفول-شوشتر

ابوذر موحد رییس اداره راه و شهرسازی دزفول با اشاره به تعریض محور دزفول و شوشتر گفت: این اعتبار در جریان دیدار نماینده دزفول با مدیرعامل بانک رفاه کارگران برای تعریض جاده دزفول به شوشتر اختصاص یافت که اخیرا ۷۰ میلیارد ریال آن جذب شد.

موحد ادامه داد: طرح تعریض جاده دزفول به شوشتر از اردیبهشت ۹۹ با اعتبار اولیه ۸۶۶ میلیارد ریال آغاز شد.

طرح جاده دزفول به شوشتر در محدوده شهرستان دزفول به چهار قطعه تقسیم شده که حدود ۲۳ کیلومتر است؛ کیلومتر یک تا پنج این طرح شامل پل هوایی سه راهی حمزه تا سیاه منصور است که به طور کامل آسفالت شده، ولی وجود معارضان جاده مشکلاتی ایجاد کرده است.

رییس اداره راه و شهرسازی دزفول همچنین با اشاره به طرح تعریض جاده محمد ابن جعفر دزفول اظهار کرد: ۷۰ میلیارد ریال نیز برای تعریض این جاده به عنوان یکی از حادثه‌خیزترین جاده‌های شهرستان تخصیص یافته بود که اخیرا ۳۵ میلیارد ریال آن از محل اعتبارات نفت جذب شده است.

گفتنی است، جاده محمد ابن جعفر طیار (ع) دزفول از جاده‌های حادثه خیز شهرستان است که طرح تعریض آن با توجه به تصادفات زیاد در حال اجرا است.

این جاده حد فاصل شهر دزفول تا روستای محمد ابن جعفر است که ۱۴ کیلومتر طول دارد و درنهایت به میانه جاده دزفول – شوش منتهی می‌شود و در واقع بخشی از ترافیک جاده دزفول شوش را در خود جای می‌دهد علاوه بر آن مسیر چندین روستا و شهرک و اماکن مذهبی و گردشگری نظیر بقعه متبرک محمد بن جعفر طیار (ع)، باغ ویلاها و زمین‌های کشاورزی است.

لینک کوتاه خبر:

https://safirshushtar.ir/?p=10515

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: