آی تی در دانشگاه شوشتر به کدام سو میرود؟؟؟

اینترنت به عنوان بزرگ­ترین کتابخانه مجازی، دنیا نقش چشمگیری در توسعه و تسریع انجام تحقیقات و مطالعات علمی دارد. در حال حاضر نیز ضرورت استفاده از اینترنت و خدمات آن برای همه جوامع بویژه مراکز و مؤسسات علمی و دانشگاهی و حوزوی روشن شده است، لیکن چند و چون آن در کشورهای مختلف، تفاوت دارد. آمار زیر مربوط به تحقیقی میدانی است که سال گذشته در بین دانشجویان دانشگاه­های امریکا انجام شده است:

· نزدیک به ۷۳ درصد از دانشجویان اظهار کرده ­اند که استفاده آنها از اینترنت بیشتر از کتابخانه است.

· بیش از ۷۹ درصد از دانشجویان گفته­اند که اینترنت بر اطلاعات علمی آنها تأثیر بسیار زیادی داشته است.

نُه دهم یعنی ۸۷ درصد دانشجویان گفته­اند که ارتباط آنها با اساتید از طریق پست الکترونیکی است.

آنچه مسلّم است این که آمار استفاده دانش پژوهان ایرانی با آمار فوق فاصله دارد. از جمله دلایل این مسأله عدم تسلّط کافی کاربران بر زبان انگلیسی (رایج­ترین زبان در اینترنت) و مهم­تر از آن نداشتن درک صحیح از اینترنت و عدم آشنایی با نحوه کاوش و بازیابی بهینه اطلاعات در آن است.

به گزارش سفیرشوشتر حوزه آی تی و فناوری دانشگاه شوشتر  طبق اخبار موثق از دانشگاه آزاد اسلامی واحد جامع شوشتر حوزه آی تی بسیار عملکرد ضعیف و غیرقابل قبولی دارد.

این عملکرد ضعیف به اندازه ای مشهود است که دانشگاه آزاد شوشتر چندین سال است  ماهیانه مبلغ ۷۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال برای دسترسی به اینترنت کارمندان و دانشجویان پرداخت میکند این در حالی است که چندین ترم است که دانشجویان رنگ اینترنت را در دانشگاه به چشم ندیده اند و برای انجام کوچکترین کارهای آموزشی خود مجبور میشوند به خدمات کامپیوتری های اطراف دانشگاه مراجعه کنند.

اینترنت فعلی هم که در دسترس پرسنل میباشد کیفیت مطلوبی از نظر سرعت ندارد ، اکنون بعد از صرف هزینه زیاد و خریداری ادوات و دستگاههای مانند (کیوسک) که قرار بود در محیط های آموزشی دسترسی دانشجویان را به اینترنت تسریع ببخشد از کار افتاده اند و بلا استفاده به حال خود رها شده اند.

سابقا دانشجویان و اساتید روزانه دو ساعت میتوانستند رایگان از طریق وای فای در محیط دانشگاه از اینترنت  استفاده کنند اکنون این امکان نیز از بین رفته است.

از مشکلات فعلی میتوان به عدم آمادگی بستر سیدا(نرم افزار انتخاب واحد اینترنتی) که دانشجویان را برای اتخاب واحد ترم تابستان جاری سردرگم و کلافه کرد ، در ماه مبارک رمضان در هوای گرم دانشجویان مجبور به مراجعه حضوری در دانشگاه کرد.

طبق اخبار رسیده متولی امور آی تی در دانشگاه شوشتر فعالیت های گوناگونی در خارج از دانشگاه دارد و در هفته فقط چند روز در واحد شوشتر حضور دارد.

حال بنظر شما همشهری محترم ، در بخشی که چندین سال متوالی کم کاری صورت گرفته است و از اموال عمومی مردم به نحو احسنت استفاده نشده سوالات زیر در ذهنمان تداعی نمیکند؟

آیا امکانات رفاهی نظیر اینترنت نباید در دسترس دانشجویان قرار گیرد؟

آیا لزومی برای نو اندیشی و تحول در این حوزه بعد از چندین سال وجود دارد؟

آیا لزومی برای نگه داشتن مدیر فعلی آی تی دانشگاه آزاد با این عملکرد در این تصدی وجود دارد؟

آیا نیروی متخصص و جوان و متعهد در واحد شوشتر وجود ندارد؟

سفیر شوشتر آمادگی این را دارد تا سخنان مسئولین دانشگاه را منتشر کند.

لینک کوتاه خبر:

https://safirshushtar.ir/?p=3516

۸ نظر

 • دستت دردنکنه عالیه واقعا من نمیدونم چرا ما نباید از اینترنی استفاده کنیم که خودمون پولش رو می دیم کیوسک ها هم که ماشاا… دوترمه که از کارافتادن هرچه قدر بهشون می گی میگن داریم آپدیتشون می کنیم به قول شاهین چی ی ی رو دارید آپدیت می کنید

 • باسلام-بسیار بجا و منصفانه بود هر کس که در دانشگاه میباشد متوجه عدم وجود اینترنت میباشد.
  ابتدا در ساختمان امام صادق(ع)با پرینت انتخاب واحد میتوانستی از اینترنت با کیفیت استفاده کرد ولی اکنو خیررررر-
  از مدیریت سایت وزین سفیرشوشتر تقدر و تشکر دارم

 • باسلام خدمت سایت وزین سفیرشوشتر
  بسیار متشکرم که مرتبا مسائل مربوط به دانشگاه را پوشش میدهید.بخدا فکری به حال وضعیت ای تی دانشگاه کنن که دیگه خیلی این مدیر آی تی شورشو در آورده از اقای دکتر حسینی که زحمت کش هستند و اقای دکتر پوربختیار انتظار دارم تحولی ایجاد کنن
  با تشکر سعید دانشجوی ارشد دانشگاه شوشتر

  • باسلام ازاین دلسوزی کمال تشکررامی کنم دانشگاه دارای کمبودهای نه چندان کمی است که فکرنکنم این وضعیت لایق قشردانشجوباشد. ازمدیریت سایت سفیرشوشترقدردانی میکنم.
   عظیمی انشجوی دانشگاه شوشتر.

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

 • پربازدیدترین ها
 • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: