رسایی خطاب به ظریف: مراکز هسته‌ای تعطیل شوند نمی‌گذاریم در کشور بمانی

عضو کمیسیون اصل ۹۰ با بیان اینکه توافق‌نامه ژنو به بن بست رسیده است، گفت: این توافق‌نامه دیگر اجرایی نیست.

به گزارش «تیک»، حجت‌الاسلام حمید رسایی عصر امروز در گردهمایی ناگفته‌های سیاست خارجی دولت تدبیر و امید در جمع دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد، با اشاره به شعارهایی که در دولت دادند، اظهار داشت: یکی از شعارهای آقای روحانی در تبلیغات انتخاباتی‌اش این بود که سانتریفیوژها و کارخانجات باید بچرخد.

رسایی افزود: وقتی این شعار انتخاب می‌شود یعنی توده مردم مسئله هسته‌ای را یکی از مطالبات مهم خود می‌دانند.

به نوشته ی فارس، وی با بیان اینکه دولت در درون کشور برنامه خاصی ندارد، تصریح کرد: دولت یازدهم متمرکز شده است در سیاست خارجی و سیاست امور خارجه روی ۱+۵ متمرکز است.

پاشنه آشیل دولت روحانی توافق‌نامه ژنو است

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه پاشنه آشیل دولت روحانی توافق‌نامه ژنو شده است، افزود: هر عاقبتی توافق‌نامه ژنو پیدا کند ناخواسته به دولت روحانی گره زده می‌شود.

وی با اشاره به پاسخ تلفنی روحانی به اوباما گفت: بعد از ۳۵ سال که از انقلاب می‌گذرد این اولین مکالمه تلفنی با سران آمریکا بود و آقای روحانی برند ۳۵ ساله را خیلی راحت بدون به دست آوردن امتیاز فروخت.

وی با بیان اینکه روحانی گفته است برای اینکه اوباما بیشتر از این تحقیر نشود من به او پاسخ دادم، گفت: اساسا انقلاب ما تحقق پیدا کرده است تا هیمنه استکبار را تحقیر کند.

رسایی افزود: توافق‌‌نامه ژنو بازی برد ـ برد نیست بلکه بازی برد ـ باخت با اختلاف کم هم نیست و ما در این توافق‌نامه امتیازات زیادی از دست داده‌ایم.

وی ادامه داد: بر اساس توافق‌نامه ژنو در مقدمه و در گام نهایی در صورتی که به تمام مفاد توافق‌نامه عمل شود آنها تحریم‌ها را فقط در موضوعات هسته‌ای برمی‌دارند.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ تصریح کرد: در ۱۰۰ سال آینده کشوری قدرتمند است و مستعمره نمی‌شود که انرژی هسته‌ای داشته باشد و این باعث فشار آوردن دشمن به ما شده است.

رسایی با اشاره به ماده ۴ معاهده NPT اظهار کرد: تا قبل از اینکه توافق‌نامه امضا شود ما به راحتی می‌گفتیم انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست اما شروطی که برای ما گذاشته‌اند برخلاف معاهده NPT است و ما از این به بعد ناچاریم انرژی هسته‌ای را درصورتی حق مسلم خود بدانیم که غربی‌ها اجازه دهند.

تهدید نظامی تنها توسط مدیران واداده در زمینه فرهنگ عملیاتی می‌شود

نماینده مردم تهران در مجلس تأکید کرد: تهدید نظامی آمریکا زمانی عملیاتی می‌شود که آنها در حوزه فرهنگی وارد شوند و بتوانند به وسیله مدیران واداده در مسئله فرهنگ کار خود را پیش ببرند.

وی افزود: اما ما با داشتن فرهنگ حسینی و عاشورایی نمی‌گذاریم چنین اتفاقی بیفتد.

رسایی تأکید کرد: در مسئله مذاکره بحث در مورد چرایی مذاکره نیست بلکه بحث در خصوص چگونگی مذاکره است.

وی با انتقاد از محرمانه بودن مذاکرات افزود: زمانی مذاکره محرمانه است که می‌خواهیم دشمن نفهمد اما وقتی مذاکرات با دشمن صورت می‌گیرد دلیلی بر پنهان بودن آن وجود ندارد.

رسایی با بیان اینکه توافق یعنی برداشت‌ها یکی شود، عنوان کرد: وقتی یک متنی کش‌دار و مبهم است یعنی توافقی صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه این سی و دومین نقد بنده به توافق‌نامه ژنو است، گفت: صدها نفر دیگر این توافق‌نامه را نقد کرده‌اند و کتاب هم در این مورد چاپ شده است.

ظریف تا پایان توافق‌نامه نباید استیضاح شود

عضو کمیسیون اصل ۹۰ با تأکید بر اینکه آقای ظریف نباید استیضاح شود و تا پایان نتیجه توافق‌نامه باید باشد و جواب مردم را بدهد، افزود: اگر ظریف بر خلاف خط قرمزهای مقام معظم رهبری مذاکره کند و حق غنی‌سازی برداشته شود و مراکز فناوری تعطیل شوند مردم نمی‌گذارند این چنین کسی در کشور بماند.

تیک

لینک کوتاه خبر:

https://safirshushtar.ir/?p=1892

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: