یک هزار و ۴۰۰هکتار مزرعه پرورش ماهی غیر مجازدر اطراف رودخانه گرگر وجود دارد

به گزارش سفیر شوشتر،فرماندار شوشتر در جلسه بررسی  مشکلات بخش کشاورزی شرستان شوشتر گفت: در شرق رودخانه گرگر ۳ هزار هکتار مزرعه پرورش ماهی وجوددارد که یک هزار و ۴۰۰هکتار از این مزارع فاقد مجوز است.

“حیدرنجفی ” با اشاره به اجرای طرح مقام معظم رهبری در شهرستان شوشتر افزود:درسال های ۹۱و۹۲روند اجرای این پروژه به کندی پیش رفت ،اما درسال گذشته یک هزارهکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان درمناطق “میان آب “و “عرب اسد” به متقاضیان تحویل داده شده است.

وی در خصوص پروژه های آبیاری تحت فشار درشرق رودخانه گرگر اظهارکرد: طرحهای آبیاری تحت فشار۱و۲این طرح باوسعت یک هزار و ۷۰۰هکتار به بهره برداری رسیده وطرح های نواحی ۳و۴ نیز پیشرفت خوبی داشته است.

فرماندار شوشتر بر ضرورت توسعه بخش آب آشامیدنی شهری در شهرستان شوشتر تاکید کرد و افزود:متاسفانه با وجودی که شهرستان شوشتر بین دو رودخانه استقرار یافته اما در زمینه تامین آب آشامیدنی با مشکلاتی روبرو هستیم که ضروری است دومنبع آب درمنطقه”بلیتی” که تاکنون ۹۷درصد کار آنها تمام شده هرچه سریعتر به بهره برداری برسد.

نجفی همچنین برضرورت استحکام بخشی پل گرگر تاکید کرد وخواستار تکمیل این طرح توسط سازمان آب برق خوزستان شد.

گفتنی است جلسه شورای کشاورزی شهرستان شوشتر با حضور حجت الاسلام “سادات ابراهیمی” نماینده مردم شوشتر وگتوند در مجلس شورای اسلامی ،عده ای از مسئولان استانی ومحلی برگزار شد.

 

لینک کوتاه خبر:

https://safirshushtar.ir/?p=3229

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: