عضو فراکسیون روحانیت مجلس: ماه مبارک فرصت جذب است نه طرد

ماه رمضان در میان ماه‌های قمری از جایگاه خاص و ممتازی برخوردار است، گرچه روزهای ویژه‌ای در طول سال داریم اما به لحاظ اهمیت هیچ کدام همانند ایام ماه مبارک رمضان نیست که قرآن در آن نازل شده است.

به گزارش سفیر شوشتر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نماینده شوشتر و گتوند،حضرت امام(ره) با انقلاب اسلامی، قرآن و آموزه‌های اسلامی را به زندگی مردم و صحنه سیاسی و اجتماعی آوردند و نشان دادند که این آموزه‌ها فقط برای ثبت در روایات و تاریخ نیامده است.

با این حال گاهی شاهدیم که از ظرفیت‌های مناسبی همچون منابر و مراسم ایام ماه مبارک رمضان به درستی استفاده نمی‌شود. گاهی این مراسم ابزاری می‌شود برای پیش بردن برخی هدف‌های سیاسی و غیر معنوی.

به این ترتیب این ظرفیت‌ها به عکس خود تبدیل می‌شود و به جای این‌که محل جذب و استفاده از حلاوت‌های معنوی باشد باعث دوری و طرد مردم می‌شود.

بدون تردید مسئولان اعم از مسئولان قوه مجریه، قضائیه و مقننه و سایر نهادهای دیگر کشور به همراه خطیبان باید در مسیر معنویت از خود شروع کرده و در بیان مواضع خود از تهمت زدن‌ها، افتراها و ادبیات غیراسلامی و همچنین رفتارهای غیرقانونی پرهیز کنند.

ماه مبارک رمضان فرصت مغتنمی است برای یک جهش اخلاقی و معنوی، برای این‌که بدی‌ها و رفتارهای غیر اسلامی و توأم با کینه و حسد را از خود دور کنیم.

فرصت برای رقابت‌های سیاسی و جناحی همیشه هست و نباید برکات این ماه عزیز را با حرف و حدیث‌ها و بحث‌های سیاسی و جناحی آلوده کرد.

لینک کوتاه خبر:

https://safirshushtar.ir/?p=3383

۲ نظر

  • قسم حضرت عباس را باور کنیم یا دم خروس را خودت یکبار دیگر به سخنانت دقت کن ببین به انچه گفته ای عمل کرده ای این ازوضعیت کشت و صنعت کارون که لج کرده ای حتماً رئیس ان باید گماشته من باشد ان از وضعیت کاغذ یازی کارون که باکارگران شوش وهفت تپه وروستای حر دارد کار میکند وکارگران بیکار ان دارند التماس بازگشت به کار می دهند ان ازرئیس اداره ورزش وجوانان که به همت سایت سفیر ناتوانیش درحفظ اموال بیت المال نمایش داده شد این از وضعیت مسکن مهر وووووووووووووو تورا به خدا بامقدسات بازی نکنید

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: