کد خبر : 6114
تاریخ انتشار : جمعه 27 مارس 2015 - 6:27
250 views

دفاع مقدس معادلات جهانی را تغییر داد

دفاع مقدس معادلات جهانی را تغییر داد

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تشریح دستاوردهای دفاع مقدس گفت: هشت سال دفاع مقدس معادلات جهانی را به ریخت. به گزارش سفیر شوشتر، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی روز پنج شنبه در گردهمایی پیشکسوتان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در محل حسینیه ثارالله دزفول افزود: دفاع مقدس نظریه های جهانی پیرامون منطق

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تشریح دستاوردهای دفاع مقدس گفت: هشت سال دفاع مقدس معادلات جهانی را به ریخت.

به گزارش سفیر شوشتر، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی روز پنج شنبه در گردهمایی پیشکسوتان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در محل حسینیه ثارالله دزفول افزود: دفاع مقدس نظریه های جهانی پیرامون منطق قدرت را تغییر داد و معادلات دشمنان بزرگ را با شکست مواجه کرد.

وی اظهار داشت: نظریه های قدرت های جهانی برای مدیریت بر جهان در هشت سال دفاع مقدس به شکست انجامید و افتخاری ماندگار برای ملت ایران با مقاومت در مقابل جهان قدرت به ثبت رسید.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین گفت: هشت سال جنگ تنها شکست یک دشمن متکی بر قدرت های بزرگ جهانی نبود بلکه حاکم شدن تفکر و منطقی جدید با اتکات به اسلام بود که نظریه های دشمن را به شکست منجر کرد.

وی دفاع مقدس را نمایش واقعی و میدان ایستادگی یک ملت تنها و مظلوم در مقابل تمام قدرت های جهانی دانست و گفت: ملت ایران با تکیه بر اسلام و در پرتو هدایت های ولی فقیه در مقابل امپراتوری های بزرگ جهان ایستاد و پیروز شد.

سردار سلامی شکوه حماسه هشت سال دفاع مقدس را الگو پذیری کشورهای مستضعف و عدالت خواه از جوانان این مرز و بوم بیان کرد و افزود: امروز در تحولات جهانی شاهد الگوپذیری کشورهای مختلف از هشت سال دفاع مقدس و ایستادگی ملت ایران علیه استکبار هستیم که رو به گسترش است.

وی افول ابهت کشورهای ابرقدرت را حاصل هشت سال دفاع مقدس بیان کرد و اظهار داشت: ادبیات و فرهنگ مقاومت که در صحنه تحولات جهانی علیه جبهه استکبار جهانی شکل گرفته همه از دستاوردهای بزرگ دوران دفاع مقدس است.

این فرمانده دوران دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع مقدس ملت ایران را به این باور رساند که می توان در مقابل ائتلاف زورگوی جهانی ایستاد چرا که در هشت سال جنگ همه قدرت ها در مقابل ایران ایستادند اما شکست خوردند.

وی ثمره دفاع مقدس را رویش جوانه های مقاومت در فلسطین و لبنان بیان کرد و گفت: شکست رژیم صهیونیستی تحت حمایت آمریکا و اروپا در جنگ های ۳۳ ، ۲۲ ، ۱۱ و ۵۱ روزه در مقابل گروه های فلسطینی که سلاح های ناچیز در اختیار دارند، بخشی از دستاورد بزرگ دوران دفاع مقدس به شمار می رود که قدرت های جهانی را به لرزه در آورده است.

سردار سلامی با بیان این که دنیای استکبار بر اساس شاخص ها در حال زوال است، گفت: امروز جبهه انقلاب اسلامی تا شرق اروپا گسترش یافته و نقشه آمریکا برای تسلط بر منطقه خاورمیانه به شکست منجر شده و شاهد افول شتابدار تسلط سیاسی، اقتصادی و نظامی آمریکا و اروپا در جهان اسلام و خاورمیانه هستیم.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه به تشریح وضعیت عراق پرداخت و گفت: آمریکا و حامیانش در حالی به بهانه حادثه ۱۱ سپامبر با ۱۵۰ هزار نیروی نظامی وارد عراق شد که این جنگ به رغم سه هزار میلیارد دلار هزینه برای آمریکا و متحدانش و هزاران کشته، نتیجه ای برای آنان نداشت.

سردار سلامی با بیان این که غرب و آمریکا همواره در برنامه های مختلف خود از جمله نظامی به دنبال سودجویی است، گفت: جنگ عراق برای آمریکا و اروپا سود و منفعت اقتصادی و سیاسی در بر نداشت.

وی با طرح این پرسش که آیا اکنون اراده سیاسی آمریکا در عراق جاری است یا نه گفت: همایش ۲۰ میلیونی در اربعین حسینی بار دیگر ثابت کرد که آمریکا هیچگونه نفوذ و جایگاهی در عراق ندارد.

این فرمانده و پیشکسوت دوران دفاع مقدس گفت: صحنه برای قدرت نمایی آمریکایی ها در عراق و منطقه قفل شده است.

وی با بیان اعتراف آمریکایی نسبت به ایران و این که «ایران قدرت زیادی ندارد اما هر جا وارد می شود نتیجه می گیرد» گفت: اینها نشانه زوال یک قدرت جهانی است چرا که همه سرزمین های اسلامی برای استکبار ناامن شده است و کشورهای اسلامی دیگر نقطه منفعت طلبی آمریکایی ها نیستند.

وی به موضوع تحریم ها علیه ملت ایران نیز اشاره کرد و گفت: صنعت هوافضا که بیشترین تحریم را شامل شده به همت جوانان این مرز و بوم به پیشرفت هایی دست یافته که فضا برای موشک های برد بلند کم می آید ضمن این که هر نقطه از اهداف دشمن قابل دسترسی و در تیررس موشک های ایران است.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رشد صنعت صلح آمیز هسته ای و نیز پدافند هوایی را از دستاوردهای دوران تحریم دانست.

وی همچنین به رشادت های رزمندگان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: خوزستان به عنوان مشهد شهیدان و محل عزت و اقتدار امت اسلام از جایگاه ویژه ای برخوردار است چرا که این سرزمین سرآغاز شکوه، اقتدار و عزت امت اسلام در عصر جدید به شمار می رود.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از دزفول به عنوان نماد مقاومت، ایستادگی و مظهر انسان های صبور نام برد و گفت: دزفول شهری است که فرهنگ مقاومت، توکل، شجاعت و ایستادگی در هر گوشه آن در دوران دفاع مقدس تفسیر شد.

وی خطاب به پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس گفت: شما خالقان حماسه فتح المبین حماسه ای خلق کردید که در تاریخ ماندگار شد چرا که شکست دشمن مورد حمایت ابر قدرت های جهان در حماسه فتح المبین تنها شکست یک دشمن نبود بلکه شکل گیری و خلق منطق و تفکر جدیدی در مقابل دشمنان بزرگ بود.

وی به نقش لشکر هفت ولی عصر(عج) خوزستان در شکست دشمن و پیروزی رزمندگان نیز اشاره و از رزمندگان و پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس تجلیل کرد.

فرمانده لشکر هفت ولی عصر (عج) خوزستان در دوران دفاع مقدس نیز در این گردهمایی در سخنانی نامگذاری سال جدید با عنوان دولت و ملت، همدلی و همزبانی را اقدامی هوشمندانه از سوی رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: برای تحقق این شعار دولت باید از تمام ظرفیت ها استفاده کرده و مردم نیز باید به وظیفه خطیر و سنگین خود عمل نموده و دولت را یاری کند.

سردار عبدالمحمد رئوفی نژاد هدف از برگزاری گردهمایی پیشکسوتان دفاع مقدس را حفظ انسجام و بهره گیری از ظرفیت این رزمندگان در عرصه های مختلف عنوان کرد.

امام جمعه موقت دزفول نیز در سخنانی از مذاکرات هسته ای و بهانه جویی غرب در این مذاکرات به عنوان نزاع بر سر اسلام نام برد و گفت: هدف دشمن از مانع تراشی در مذاکرات هسته ای تقابل با اسلام است.

حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه افزود: بهانه جویی آمریکا و غرب در مذاکرات هسته ای نوعی دعوا بر سر اسلام است چرا که غرب از شکل گیری تمدن اسلامی در جهان ترس دارد و تلاش می کند تا جلوی تحقق و شکل گیری تمدن اسلامی را بگیرد.

رییس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران همچنین با بیان ظرفیت بالای بسیج در عرصه های مختلف بر بهره گیری از ظرفیت های نخبگان بسیجی در عرصه های مختلف در راستای رشد و شکوفایی کشور تایید کرد.

در این گردهمایی جمعی از پیشکسوتان و رزمندگان دوران دفاع مقدس مورد تجلیل قرار گرفتند.

منبع:ایرنا

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

انتخاب سردبیر